Munade värvimine munadepühade ajal on laialt levinud traditsioon Vahemeremaadest kuni Põhja-Eruoopani välja.
Pühade ajal mängivad lapsed munade veeretamist ja munadepüha pühapäeval võib mune otsima minna. Paljudes regioonides on säilinud erivormid munade kaunistamiseks, näiteks, sibulakoortega keetmine.
Täna pakume 4 viisi, kuidas lisada selle traditsioonile midagi stiilset ja kaasaegset.
Marmor efektiga munad
Selleks on vaja:
- valged munad
- küünelakk
- kauss sooja veega
- nõel
- kõrs
- kummikindad
- kartong suurusega А5
Tehke munas kaks auku: tipus ja all. Kõrre abil puhuge munast välja selle sisu. Siis peske ja kuivatahe munakoor. Augud tuleb katta liimiga või teibi tükiga.
Järgmine samm – värvimine. Valage sooja veega kaussi natuke küünelakki (saab kasutada ka mitu värvi), pange munakoort korraks vee sisse ja laske kuivatada kartongi alusel. Alus tehke kartongi ribast.
Munad mustriga
Selleks on vaja:
- valged munad
- kalligraafilised markerid
Täna on trendis graafika ja minimalism, seega muna peal saab joonistada ribad, täpid või siksak-mustrit.
Patineeritud munad
Selleks on vaja:
- keedetud valged munad
- toiduvärvid
- äädikas 5%
- salvrätikud
- supilusikas
- pintsel
- toiduvärvid – kuldne või hõbene pulber
- toiduliim
- klaas
Kuuma veega klaasi lisada 2-3 supilusikat toiduvärvi ja äädikat. Asetage muna vette. Kui muna on kuum, siis värv tuleb välja ühtlasem ja ilusam. Siis muna tuleb õrnalt pühkida salvrätikuga, kohati kustutades sellega värvi, et saada ilusamat tulemust. Järgmine samm – kaunistamine pulbriga. Kasutage pintslit ja pange muna peale toituliimi (vee ja tärklise segu ehk kleister). Ja siis tuleb kaunistada muna sädeleva pulbriga.
Marmor ja kuld
Keedetud munad panna kaussi äädikaga ja tume viinamarja mahlaga (pool ja pool) ning jätta mitmeks tunniks, keerates neid aeg-ajalt. Siis pühkida salvrätikuga ja lasta kuivatada. Pange muna peale želatiini kiht, natuke kuivatage ja asetage söödava kulla lehed peale.